אני רק שאלה לחץ כאן
נשמח לשמוע ממך! 077-3142191

כמה זמן אפשר להיות במנשא?

שייך לקטגוריות: נשיאה בריאה

כמה זמן ברצף מותר להיות במנשא?

האם יש נזק מנשיאה ממושכת מדי?

כמה שעות ביום זה בסדר להיות במנשא?

התינוק שלך בהתפתחות תקינה? איך כזה דבר יותר מדי

כשמדובר בתינוק בריא, שנולד במועד ובהתפתחות תקינה, אפשר לזרוק את השעון, או לפחות להתעלם ממנו לחלוטין.

לשהייה במנשא יש שורה ארוכה של יתרונות עבור התינוק שלך וכל המרבה הרי זה משובח.

למה כן צריך לשים לב?

איתותים של התינוק

כשהתינוק רוצה לחלץ עצמות, להחליף תנוחה, להפטר מחיתול רטוב או לאכול בנוחות בלי להתאמץ להגיע אל הפטמה, חשוב להקשיב לו. באופן כללי, תינוקות מאותתים לנו כל הזמן מה הם רוצים, וחשוב לתרגל את הקשב שלנו אליהם ולא אל השעון.

הגב שלך

אם את אמא, הגוף שלך מתאושש כעת מהריון ולידה- לא משנה כמה הם היו קלים, הגוף שלך חווה אותם כטראומה. ולכן המשימה שלך היא לא להעמיס עליו יותר מהמינימום ההכרחי. מזכירה בהקשר הזה להקפיד מאד על סרגל מאמצים. אם כואב לך הגב אחרי 10 דקות, זה הזמן להוציא את הילד מהמנשא (ואולי לבדוק אם אולי המנשא שלך לא מספיק תומך בגב).

אם אתה אבא- הכלל הזה לא תופס. אתה לא ילדת ולא היית בהריון. הכלל הוא שכשלאמא כואב הגב- אתה מחליף אותה (אלא אם כן התינוק אותת על צורך אחר).

זמן משטח

למנשא יש הרבה יתרונות אבל הוא לא מחליף את ההתנסות של התינוק בחלל. חשוב לודא שהתינוק מקבל זמן משטח מדי יום ומתנסה בכל התנוחות- שכיבה על הבטן, על הגב ועל הצד.

אם הוא רחוק לך כשהוא שם למטה, אפשר ואף רצוי להצטרף אליו על המשטח. אמא ואבא ששוכבים ליד התינוק הם עזרים מושלמים לתרגול הרמת ראש, התהפכות וזחילה.

ואם התינוק שלי לא מתפתח באופן תקין?

הכלל שלנו פשוט- אם התינוק לא מתפתח בהתאם לנורמה, זה אומר שהוא במעקב של רופא/פיזיותרפיסט או גורם רפואי אחר, שתפקידו גם להנחות לכם לגבי השימוש במנשא- כמה ואיך.

מנשא עשוי להיות כלי טיפולי נהדר במגוון רחב של בעיות התפתחות, אך חשוב להשתמש בו בתיאום עם הגורם המטפל ובמינון שנקבע על ידו.

אם לא אמרו לכם שום דבר על שימוש במנשא- תשאלו. נשמח לעזור לכם לישם את ההמלצות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *