אני רק שאלה לחץ כאן
נשמח לשמוע ממך! 077-3142191

כללי בטיחות

שייך לקטגוריות: נשיאה בטוחה

כללי הבטיחות מתאימים לכל מנשא, כל תנוחה וכל גיל.

 1. הקפידו שגוף התינוק ימצא תמיד גבוה מהטבור שלכם, וראשו קרוב לעצם הבריח שלכם. אם התינוק נמוך יותר- המנשא שלכם רפוי מדי.
 2. הקפידו להשתמש במנשא המתאים למידתכם, להדק אותו היטב וללבוש אותו בהתאם להוראות היצרן. כשהמנשא מהודק היטב התינוק יהיה צמוד אליכם כך שאינו יכול להסתובב או לשנות תנוחה בתוך המנשא. מנשא מתוח הוא מנשא בטוח.
 3. הקפידו שפני התינוק יהיו גלויות בכל עת ולא יפנו אל גופכם.
 4. ודאו שיש מרחק של אצבע לפחות בין סנטר התינוק והחזה שלו.
 5. מומלץ להמנע ככל הניתן מהנקה במנשא. אם את מיניקה במנשא, יש להקפיד על פנים גלויות של התינוק כל משך ההנקה, קשר עין רציף בינו לבינך ותשומת לב מלאה. אין לכסות את התינוק בעת ההנקה. מיד לאחר ההנקה יש למקם את התינוק במנשא מחדש בתנוחה, בגובה ובמידת ההידוק הנכונה לנשיאה בטוחה כמפורט בסעיפים 1-4.
 6. הקשיבו לנשימת התינוק- אם הוא "חורק", או נושם בכבדות,הוא נמצא בתנוחה לא נכונה ויש להוציאו מהמנשא ולתקן את התנוחה. נשימת התינוק צריכה להיות שקטה ורגועה.
 7. הקפידו לפרוש את הבד כמה שיותר על גוף התינוק בהתאם לגילו ולמידת התמיכה שהוא זקוק לה.
 8. התאמנו בשימוש במנשא תחילה בבית, בקרבת מזרון/מיטה ובנוכחות אדם נוסף העומד לידכם ויכול לעזור לכם. אפשר ומומלץ להתאמן בעזרת בובה לפני שמתחילים להתאמן עם התינוק.
 9. כשאתם מוציאים את התינוק מהמנשא הקפידו לאחוז בו היטב מרגע שהתחלתם לפתוח את האבזמים או הקשרים.
 10. לפני שאתם מתחילים להשתמש במנשא, בקשו לקבל הדגמה והדרכה לשימוש נכון ולהתאמת המנשא והתנוחה לגילו של התינוק. לא תמיד מספיק להשתמש בהנחיות מצולמות או מוסרטות (אפילו לא בסרטוני ההדרכה שלנו). אם יש לכם ספק שאתם משתמשים במנשא לא נכון, או שהמנשא שלכם אינו מאפשר נשיאה בטוחה, פנו לקבל הדרכה כבר היום. לתיאום פגישה
 11. תינוקות חולים, תינוקות עם קשיי נשימה, תינוקות בחודשים הראשונים לחייהם, תינוקות שנולדו טרם זמנם או במשקל לידה נמוך- כל אלה מחייבים תשומת לב מיוחדת והקפדה יתרה על דרכי אויר פתוחות.
  אם יש ספק באשר להתאמת התנוחה והמנשא לתינוק- יש להתיעץ עם רופא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *